Панатинайкос размаза Вердер

А. Франгов

Отборът на Панатинайкос победи с класическото 3:0 Вердер (Бремен) като гост в мач от Група В на Шампионската лига. Домакините от Вердер претърпяха срамна загуба пред собствена публика, и това е най-новото допълнения към слабото им представяне в Европа тази година.

Гостите от Гърция категорично надиграха „бременските музиканти", и 3:0 е напълно реален резултат с оглед показаното от двата отбора.

През първата част и двата отбора пропуснаха изгодни положения, като за домакините Диего, Розенберг, Налдо и Вранйеш не успяха да отбележат от добри ситуации. Гостите атакуваха добре и Манциос и Карагунис на няколко пъти бяха близо до гола. Въпреки всичко двата отбора се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката.

През втората част гостите доминираха на терена. В 58-та минута Манциос не сгреши сам срещу Вийзе след отлично подаване на Цолис. Треньорът на Вердер Томас Шааф направи всичко възможно да промени изхода на мача с две смени, но възпитаниците му направиха точно обратното. В 71-та минута Карагунис с техничен удар не остави шансове на Тим Вийзе.

След второто попадение мачът се накъса от много нарушения и скандали. Диего пропусна да намали преднината на ПАО, но малко по-късно всичко бе решено. След центрирана топка Цолис падайки засече коженото кълбо и направи резултата класически.

Вердер - Панатинайкос 0:3