Бордо трудно се справи с Клуж

А. Франгов

Отборът на Бордо победи трудно румънският шампион ЧФР Клуж с 2:1 като гост в мач от Група А на Шампионската лига.

Още в 6-та минута Бордо поведе с гол на Йоан Горкуф. Нападателят засече центриране на Гуфран, изпреварвайки зашитникът на Клуж Тони.

Три минути по-късно Дани направи резултата 1:1. Кулио подаде топката на Коне от фаул, и тъмнокожият футболист на Клуж асистира на Дани, който с глава остави Валверде безпомощен.

Гостите отново поведоха в резултата чрез Уендел в 38-та минута, и резултата 2:1 се запази до края на мача. Бразилецът изпълни майсторски пряк-свободен удар.

Футболистите на ЧФР се опитаха да променят резултата в своя полза през втората част, но до нов гол така и не се стигна и Бордо взе важни три точки от гостуването си в западна Румъния.

ЧФР КЛУЖ - БОРДО 1:2
0:1 Гуркюф (6)