Шалке на 1/8-финал, Апоел удари Бенфика

Т. Михайлов

Шалке 04 се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига след победа с 3:0 над Олимпик Лион на “Фелтинс Арена”. Немците бяха безпощадни срещу един от най-стабилните отбори в турнира в последните години и заслужиха успеха си.

Джеферсън Фарфан откри в 13-ата минута, след като удар на Раул Гонсалес бе блокиран но топката попадна в перуанеца, който стреля в долния ъгъл. В 20-ата Клаас Ян Хунтелаар удвои след пас на Клуге. В 89-ата холандецът вкара нов гол, с което оформи класическия успех.

В другия двубой в групата Апоел Тел Авив поднесе изненадата, разбивайки Бенфика също с 3:0. Еран Захави откри в 24-ата минута след центриране от фаул. Бенфика се хвърли да обръща мача, но в 74-ата минута Дъглас да Силва вкара втори гол за евреите след центриране от корнер. В продълженията Захави се разписа още веднъж.

В класирането в група В Шалке е лидер с 10 точки, пред Лион с 9. Бенфика има 6, а Апоел 4. В последния кръг Лион посреща Апоел, а Шалке гостува на Бенфика.