Анчелоти: С тази игра не може да спечелим турнира

Мениджърът на Челси Карло Анчелоти след домакинската победа над словашкия Жилина с 2:1 в среща от 5 кръг на груповата фаза на Шампионската лига изрази своите съмнения, че с подобна игра може да бъде спечелен най-престижния европейски клубен турнир, съобщава официалният сайт на УЕФА.

«Ние започнахме лошо срещата, пропуснахме гол и сами си създадохме проблеми. С такава игра, както през първото полувреме, победители в Шампионската лига не може да бъдем. За щастие, след почивката ни се отдаде да поправим всичко - започнахме да се движим по-бързо, създадохме голови моменти и аз помислих, че шансове за успех все още има. През второто полувреме реших да изпробвам друга схема на игра - извадих от терена Какута и преместих Стъридж в центъра на нападението близо до Дрогба - това сработи. Искам обаче да подчертая, че нашите млади играчи получиха днес неоценим опит. Като цяло, всикчи те играха добре», заяви А нчелоти.