Венгер: Реал изчезна след първия гол на Сити

Бившият мениджър  на Арсенал Арсен Венгер, сега шеф на отдела за глобално футболно развитие на ФИФА, сподели мнението си за първия мач от 1/8 финалите на Шампионска лига между Реал Мадрид и Манчестър Сити (1: 2).

"Реал вкара в 60-ата минута, без да създава много положения. Почувствах, че Сити получи психологически удар и за известно време ми се стори, че испанците по-скоро ще вкарат втория гол, отколкото Манчестър Сити ще изравни.

И след това в 73-ата минута Стърлинг се появи в игра, а Гарет Бейл се появи за Реал. В 78-ата минута резултатът вече стана 1: 1. В 83-ата минута - 1: 2.

Жезуш игра в центъра, Стърлинг бе на левия фланг и това напълно промени играта. Оттогава изглеждаше, че Сити може да вкара три или четири гола и да направи положението на Реал Мадрид още по-лошо. Но като цяло, веднага след като Манчестър Сити изравни, Реал Мадрид вече не съществуваше", заяви Венгер.