Барса стигна до равен и гол на чужд терен срещу Наполи

Наполи и Барселона завършиха наравно при резултат 1:1 в първи 1/8-финал от Шампионската лига. Домакините поведоха с гол на Дрис Мертенс след половин час игра. При тази ситуация се стигна след страхотен пас на Пьотр Жиелински, който намери пред наказателното поле Дрис Мертенс, а той с невероятна точност прати топката в горния десен ъгъл на Тер Стеген за 1:0.

В 43-ата минута Наполи можеше да стигне и до втори гол във вратата на Барселона. Лоренцо Инсиние успя да предостави великолепен пас в наказателното поле, но от чиста позиция Константинос Манолас не успя да намери целта.

След почивката Барса заигра по-добре и това даде резултат, Гризман изравни в 57-ата минута. Бускетс намери Семедо отдясно зад защитата и той без забавяне прати успоредна топка към Гризман, за когото не бе трудно да опъне мрежата за 1:1. До края положения имаше и пред двете врати, но до нов гол не се стигна.