Фавър: Ключовият фактор за нас е добрата защита

Старши-треньорът на Борусия Дортмунд Люсиен Фавър коментира победата с 2:1 над Пари Сен Жермен в първи мач от 1/8 -финалите на Шампионска лига.

"Ние действахме много дисциплинирано в защита. Имахме добри шансове да превземем вратата им през първото полувреме и вкарахме головете си след почивката. Трябва да останем оптимисти, въпреки че не бе задължително да пропуснем гол. За нас бе важно как отборът  реагира след гола на Неймар . Момчетата продължиха да атакуват и искаха да вкарат втори гол.

Ключовият фактор за нас е добрата защита. Знаем, че винаги имаме решения в атаката. Но интелигентната защита е изключително важна.

Холанд добре се защитаваше в структурата на отбора, това ни помогна. Можем да играем с него чрез дълги подавания или да използваме способността му да задържа  топката. Вторият гол стана след отличен пас от Рейна, а Холанд се придвижи добре, за да може да получи тази топка", заяви Фавър.