Дортмунд удари ПСЖ, но интригата остава за реванша

Борусия Дортмунд спечели първия мач срещу Пари Сен Жермен. Французите загубиха, но вкараха гол на чужд терен - 1:2 в първия сблъсък между двата тима от 1/8-финала в Шампионската лига. Преди началото на срещата феновете на BVB направиха страхотна хореография, с която надъхаха любимците си.

Двата тима направиха интересно първо полувреме, в което обаче не падна гол.

В началните минути на втората част правещият колеблив сезон Роман Бюрки на два пъти се намеси отлично, отразявайки удари на Мбапе.  В 69-ата минута резултатът най-накрая бе открит след като Ерлинг Холанд успешно пое отбита топка с прецизен удар я изпрати във вратата на Навас, който нямаше какво да стори.

В 75-ата минута Мбапе се справи с няколко бранители в жълто и подаде успоредно на голлинията за Неймар, който засече топката във вратата за 1:1. Холанд обаче бързо върна аванса на своя отбор. Само 2 минути по-късно фамозният удар на 19-годишният футболист попадна в горния десен ъгъл на изненадания Навас.

До края имаше още положения, като първо Неймар нацели греда, а малко след това Хахими пропусна от добра позиция. В добавеното време Неймар и Тиаго Силва нямаха късмет да вкарат за 2:2. Въпреки това интригата остава за реванша.