Задоволително равенство между РБ Лайпциг и Лион

Бенфика се наложи над Зенит с класическото 3:0 в последна среща от груповата фаза на Шампионска лига. Черви (47) даде аванс на домакините, а след час игра Пици съвсем уби интригата, разписвайки се от дузпа. Дъглас Сантос пък бе изгонен от рефера и така гостите играха доста време с човек по-малко. Десет минути преди края Азмун пък си вкара автогол и сложи точка на спора.

В другата среща от групата Лион и РБ Лайпциг завършиха наравно - 2:2. Форсберг се разписа от дузпа в 9-ата минута, а реферът даде още един наказателен удар за гостите в 33-ата минута, когато Вернер бе точен от бялата точка. Ауар (50) намали за домакините, а в 82-ата минута Мемфис Депай успя да спаси отбора си от загубата, фиксирайки крайното 2:2.

РБ Лайпциг и Лион продължават напред в турнира, докато Бенфика ще се задоволи с участие в Лига Европа.