Байерн МюнхенТотнъм
Стадион: "Алианц Арена“, Мюнхен
Дата: 11.12.2019 г.
Час: 22:00

Байерн Мюнхен записа категоричен успех с 6:0 при визитата си в Белград на Цървена звезда. Леон Горецка откри резултата и до края на първата част нямаше други попадения, въпреки тоталното превъзходство на Байерн. След почивката изригна голмайсторът на германския шампион Роберт Левандовски наниза четири гола в рамките на 16 минути. В края на мача Толисо оформи крайния резултат.

Така класиралият се напред още в предишния кръг Байерн събра 15 точки и спечели групата си и ще играе за честта си срещу възраждащия се под ръководството на Жозе Моуриньо състав на Тотнъм.

Наставникът на баварците Ханзи Флик не може да разчита Сюле, Арп и Ернандес.

Байерн отбеляза поне два гола в девет от последните си 11 мача в турнира, а в пет от последните шест двубоя на германците е имало над 2,5 гола.

Тотнъм се наложи над Олимпиакос с 4:2 в мач от група "В“ на Шампионска лига и то след обрат от 0:2. Двата тима направиха интересен мач, в който паднаха цели шест попадения. Първото бе факт след само 6 минути игра и бе дело на Юсеф Ел Араби. Той овладя топката след рикошет и отправи нисък удар от границата на наказателното поле, който попадна в долния ляв ъгъл на Пауло Гацанига, който не успя да предотврати попадението. В 19-ата Рубен Семедо удвои аванса на гърците, след като бе изведен сам срещу вратаря и нямаше как да сбърка.

В добавеното време на първата част обаче Деле Али върна едно попадение за "шпорите", след като се възползва от грешка в гръцката защита. В началото на втората част Хари Кейн изравни за 2:2, а в 73-ата минута Серж Орие оформи пълния обрат. Само 4 минути след това Хари Кейн отбеляза втория си гол в срещата и направи резултата 4:2.

Играчите на Жозе Моуриьно ще завършат на 2-ото място в групата, като към момента лондончани са с 10 точки.

За визитата в Мюнхен Специалния не може да разчита на Лорис, Ламела, Ворм и Дейвис.

Тотнъм е отбелязал минимум четири попадения в последните си три мача в надпреварата, а в последните пет от тях е имало над 2,5 гола.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Тотнъм 2:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!