Аякс – Валенсия: равностоен двубой с един губещ

Аякс – Валенсия
Стадион: "Йохан Кройф Арена“, Амстердам
Дата: 10.12.2019 г.
Час: 22:00

Полуфиналистът от последното издание на Шампионската лига – Аякс, направи решителна крачка към продължаване във фазата на 1/8-финалите в надпреварата. В последния си мач от група "Н“ холандският колос очаквано спечели гостуването си на Лил с 2:0.

Още във 2-ата минута днес Аякс поведе с красива атака, в края на която Тадич намери Зиех на дъгата и той стреля ниско и неспасяемо за 1:0. До почивката обаче гостите извадиха късмет за да задържат резултата. Бамба бе големият грешник за домакините с чисто положение. В 59-ата минута Аякс вкара отново, когато отстъпваше в играта. Тук Зиех навлезе от крилото и центрира перфектно за Промес на втора греда, който оформи крайния резултат.

Така интригата допълнително се заплете. В момента лидер е Аякс, който има 10 точки, а Валенсия и Челси са с по 8 пункта. Въпреки че са фаворит за участие във фазата на директните елиминации и държат съдбата в своите ръце, възпитаниците на Ерик тен Хаг не бива да губят, защото ако Челси победи Лил, то това ще изхвърли амстердамци от надпреварата.