Челси – Лил
Стадион: "Стамфорд Бридж“, Лондон
Дата: 10.12.2019 г.
Час: 22:00

Челси записа второ равенство в група "Н“ на Шампионската лига. В последния си двубой от най-престижния турнир "сините“ направиха интересно 2:2 на гости на Валенсия.

До почивката резултатът бе равен. Първо Карлос Солер откри резултата за домакините в 40-ата минута, а Ковачич отговори само минута след това за 1:1. В 50-ата минута Пулишич вкара през краката на Силесен, и след ВАР преглед голът бе зачетен. В 63-ата минута домакините пропуснаха дузпа, която Парехо не успя да вкара заради брилянтно спасяване на Кепа. Домакините обаче стигнаха до 2:2 в 82-ата минута, когато Вас опита да центрира и топката се оказа в мрежата над Кепа.

Така интригата допълнително се заплете. В момента лидер е Аякс, който има 10 точки, а Валенсия и Челси са с по 8 пункта. Докато играчите на Франк Лампард се изправят срещу Лил, в същото време Аякс е домакин на Валенсия. Именно фактът, че лондончани играят срещу аутсайдера им дава шанс, че при успех над френския съперник, ще се класират към елиминационната фаза, независимо от развоя на другия двубой.

Аут за домакините са Жиру, Томори и Лофтъс-Чийк.

В същото време отсъстващи за Лил са Уеа и Рейнилдо.

Прогноза: Челси – Лил 3:0