Сити не си даде зор и не победи Шахтьор, Аталанта с успех

Манчестър Сити и Шахтьор Донецк не успяха да излъчат победител, завършвайки наравно - 1:1 в двубой от 5-ия кръг в груповата фаза на Шампионска лига. Така "гражданите" си гарантираха първата позиция в групата с актив от 11 точки, а тимът от Украйна е втори с 6. И двата гола паднаха след почивката.

В 56-ата минута Гюндоган даде аванс на Сити. Де Брюин потърси Жезус в наказателното поле, но той беше изпреварен от Гюндоган, който вкара за 1:0. Гостите не се предадоха и в 70-ата минута на двубоя Соломон изравни резултата. До края на двубоя Сити пропусна да се поздрави с победата и срещата завърши 1:1.

В другия мач от тази група Аталанта победи у дома Динамо Загреб с 2:0. Победните попадения реализираха Муриел от дузпа и Гомес. Така "бергамаските" все още са на последното място в класирането с актив от 4 точки, а Динамо са с точка повече.