ПСЖ спаси точката срещу Реал в супер мач

Реал Мадрид и Пари Сен Жермен завършиха наравно - 2:2 в дербито от група “А" на Шампионската лига. Двата тима оправдаха очакванията за супер мач. Първото попадение реализира Карим Бензема, който се разписа в 17-ата минута. Валверде нахлу отдясно в наказателното поле и подаде към Иско, който стреля в гредата, а при добавката французинът беше точен - 1:0.

До края на първата част Тибо Куртоа отрази няколко доста сериозни удари. Любопитна ситуация бе в 42-ата минута, когато Икарди падна в наказателното поле. Реферът посочи бялата точка, а освен това вдигна червен картон на вратаря на Реал. След това се стигна до намесата на ВАР, като самият арбитър изгледа запис на монитор край тъча. В крайна сметка той прецени, че секунди при паса към Икарди халфът на ПСЖ Идриса Гей е фаулирал Марсело, за да му отнеме топката. Така в крайна сметка дузпата и червеният картон бяха отменени.

В 64-ата минута Еден Азар трябваше да напусне терена с контузия. Тепърва ще става ясно колко сериозна е травмата на играча.

Доста интересно бе в последните минути на срещата. В 79-ата резервата Лука Модрич центрира към дъгата на наказателното поле към Иско, който много хитро отклони вляво към Марсело. Той центрира мигновено към  Бензема, който бе оставен непокрит от Кимпембе и с глава бе точен - 2:0.

ПСЖ върна веднага един гол. Капитанът Серхио Рамос сбърка, а Тома Мюние открадна топката и центрира в наказателното поле, където Рафаел Варан с доста странно отиграване прати топката към плонжиралия вече Тибо Куртоа. Получи се рикошет, от който най-съобразителен се оказа Мбапе, за да намали – 2:1. Две минути след това Пабло Сарабия вкара страхотен гол, завършвайки отлична атака на тима си - 2:2. До края на мача имаше още положения, но до нов гол така и не се стигна. Малко преди последния съдийски сигнал Бейл нацели греда.