ВаленсияЧелси
Стадион: "Местая“, Валенсия
Дата: 27.11.2019 г.
Час: 19:55

Валенсия се наложи с 4:1 над Лил, въпреки че двубоят не започна добре за "прилепите", които инкасираха гол в 25-ата минута, когато точен беше Осимен. След почивката обаче испанците обърнаха резултата в своя полза. Парехо (64-дузпа) изравни, а в последните десет минути паднаха нови три гола във вратата на гостите. Соумаро си вкара автогол в 82-ата, а Кондобия (84) и Торес (90) довършиха французите и зарадваха феновете на "Местая".

Възпитаниците на Албер Селадес имат 7 точки, с колкото са Аякс и Челси, и със сигурност "лос че“ ще се опитат отново да спечелят срещу английския съперник, за да могат да са сигурни, че ще играят във фазата на директните елиминации догодина.

Ключови играчи на Валенсия ще пропуснат предстоящия двубой, тъй като са контузени. Аут за домакините са Гедеш, Кондогбия, Пичини, Диахаби и Коклен. Гарай и Черишев също са с травми, но по всяка вероятност ще успеят да вземат участие във важния мач.

Валенсия допусна само една загуба пред собствена публика в последните си девет мача във всички турнири.

Челси и Аякс направиха страхотен мач и в крайна сметка завършиха наравно - 4:4 от група H на Шампионската лига. Срещата стартира с автогол на Тами Ейбрахам. В петата минута Жоржиньо изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Пулишич. В 20-ата Куинси Промес вкара за амстердамци за 1:3. В 55-ата минута "сините" инкасираха нов гол. Дони ван де Беек беше оставен в наказателното поле и стреля ниско по диагонала за 1:4. Англичаните обаче се върнаха в мача. В 63-ата с гол се отчете капитана Аспиликуета. Последваха още по-интересни минути. В 69-ата съдията показа два червени картона на гостите. Блинд беше изгонен с втори жълт картон за остро влизане в краката на Ейбрахам. Реферът даде авантаж и секунда по-късно топката срещна ръката на Фелтман, който също видя червеният цвят на картона. Освен че изгони и двамата, съдията даде дузпа, която Жоржиньо превърна в гол за 3:4. В 74-ата Курт Зума нацели напречната греда след удар с глава, а при добавката Рийс Джеймс вкара за 4:4. В 80-ата Аспиликуета прати кълбото зад голлинията, но след консултация с ВАР голът не беше зачетен заради игра с ръка в атака.

Така Челси също има 7 точки и преследва трети успех в груповата фаза. Мениджърът Франк Лампард не може да разчита на Лофтъс-Чийк и Баркли.

Преди загубата, която "сините“ допуснаха през изминалия уикенд срещу Манчестър Сити, лондончани бяха в серия от седем последователни успеха далеч от дома във всички турнири.

Прогноза: Валенсия – Челси 1:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!