Цървена звезда – Байерн Мюнхен
Стадион: "Райко Митич“, Белград
Дата: 26.11.2019 г.
Час: 22:00

Цървена звезда прие Тотнъм в срещата от последния четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионска лига, но сърбите отново не спечелиха срещу този противника, като допуснаха нова загуба, само че с 4:0. В 34-ата минута Тотнъм вкара уникален гол, който трудно може да се опише с думи, след поредица от удари в гредите, рикошети и грешки, но в крайна сметка Ло Селсо успя да намери мрежата за 1:0. В 57-ата минута Деле Али намери Сон в наказателното поле и с мощен удар той наказа вратаря в близкия ъгъл за 2:0. Отново Сон в 61-ата минута бе намерен на празна врата от Дани Роуз за 3:0 с успоредно подаване. В 85-ата минута за категоричното 4:0 гол добави и Кристиан Ериксен.

Така възпитаниците на Владан Милойевич остават на 3-то място във временното класиране и имат 3 точки. По всичко личи, че целта пред Звезда ще е да запази заеманата позиция след изиграването на всички мачове, за да може напролет да си гарантира участие във втория по сила турнир на Стария континент – Лига Европа.

Павков и Йовичич са в лазарета на домакините.

Байерн Мюнхен прие Олимпиакос в срещата от четвъртия кръг на групите на Шампионска лига и спечели с 2:0 благодарение на голове от Роберт Левандовски и Иван Перишич. До почивката Байерн създаде голям брой положения пред вратата на противника, но не стигна до гол. Павар бе най-близо когато с удар с глава нацели гредата след корнер. В 69-ата минута срещата бе решена от Левандовски, който завърши без подготовка остро подаване на Коман от дясно за 1:0 в близкия ъгъл на вратаря. Така нападателят продължава статистиката си да вкарва във вече 8 поредни мача за Байерн в ШЛ, в които вкара 13 пъти. В 89-ата минута току що стъпилият на терена Перишич вкара за 2:0 от непосредствена близост когато бранител не успя да нацели и изчисти топката при успоредно подаване.

Така германците събират 12 точки и мислят за следващата фаза на надпреварата, като целта пред играчите на Ханзи Флик е да запазят лидерското място.

Ернандес, Сюле и Арп няма да пътуват за Белград.

Прогноза: Цървена звезда – Байерн Мюнхен 1:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!