Барса се измъкна в Прага

Барселона се наложи над Славия Прага с 2:1 в двубой от група F на Шампионската лига. Барселона откри доста рано резултата в Прага, след като се възползва от колебливите действия на защитник в бяло-червено. В 4' Лионел Меси пресече негов пас, комбинира с Артур, който му върна подаването и аржентинецът стреля точно във вратата на Коларж.

В началото на втората част домакините върнаха равенството, като автор на попадението за Славия стана Ян Борил. В 56-ата минута Барселона отново излезе напред, след като Олайинка си отбеляза автогол.

С тази победа Барселона оглави групата си, след като досегашният лидер - Борусия Дортмунд загуби от Интер с 0:2. Славия остава на последното място със само 1 спечелена точка, но с играта си тази вечер доказа, че има място в тази фаза на турнира.