Стадион: "Караискакис“, Пирея
Дата: 22.10.2019 г.
Час: 22:00
Съдия: Дани Маккели

За втори пореден сезон гръцкия колос Олимпиакос не спечели титлата в местното първенство и трябваше да играе бараж за влизане в Шампионската лига. 44-кратният първенец на южната ни съседка преодоля няколко съперника, за да си гарантира участие в най-реномирания турнир.

В първия си двубой от групите гръцкият клуб показа характер и навакса пасив от два гола, за да стигне до 2:2 у дома срещу финалиста от последното издание на турнира – Тотнъм. В следващия си мач селекцията на Педро Мартинс отстъпи с 1:3 на гости на Цървена звезда. Така "червнео-белите“ остават само с една точка.

Фортунис е контузен, а Бензия е наказан за Олимпиакос.

Байерн Мюнхен размаза Тотнъм със 7:2 като гост и оглави група "В“ с пълен актив от 6 точки. В 12-ата минута в Лондон резултатът бе открит от Сон. Само три минути обаче трябваха на Джошуа Кимих да изравни с добър удар от дъгата за 1:1. В 45-ата минута Левандовски вкара красив гол със завъртане от дъгата за 2:1 и направи обрат в срещата за гостите. Във втората част Байерн продължи с 3:1 от Гнабри, който в 53-ата минута прекоси почти цялата половина на домакините и вкара. Две минути след това отново Гнабри резализира с нисък удар под ъгъл за 4:1. 4:2 направи Кейн с перфектна дузпа в 61-ата минута, а Гнабри оформи хетрика си в 83-ата за 5:2. Четири минути след това Левандовски вкара отново за 6:2, а крахът бе пълен когато в 89-ата минута резултатът стана 7:2 за Байерн, а Гнабри вкара 4-тия си гол.

Сюле ще отсъства дълго от терените, а другият контузен за гостите е Арп.

Байерн няма загуба в 10 от последните си 11 мача в Шампионската лига.

Прогноза: Олимпиакос – Байерн Мюнхен 1:3