Греда! Наполи си тръгна само с точка от Генк (видео)

Генк и Наполи завършиха наравно при резултат 0:0 на “Луминус Арена" в двубой от втория кръг на Шампионската лига.

Гостите от Италия могат повече да съжаляват, тъй като пропиляха повече чисти положения, а и на три пъти нацеиха греди. В 16-ата минута гостите бяха близо до гола, като първо страничната греда спря изстрел на Кайехон, а при добавката - Милик прати топката в напречната греда. Полякът отново я нацели в 25-ата минута, след удар с глава. До края на първата част имеше още доста положения, а след почивката темпото на игра видимо спадна.

Така неаполитанци пропуснаха златна възможност да вземат важна преднина на върха в класирането в група Е, след като изковаха страхотни три точки срещу Ливърпул. Генк от своя страна записа първата си точка в групите, след като претърпя тежка загуба в първата среща от РБ Залцбург.