Дортмунд надхитри Славия в Прага (видео)

Борусия Дортмунд записа успех с 2:0 при визитата си на Славия Прага на "Синобо" в двубой от втория кръг в Група F на Шампионска лига.

BVB изиграха добре мача и заслужено се поздравиха с победата. Определено по-интересно бе през първата част, когато имаше доста положения и много динамика. Ашраф Хакими откри резултата в 35-ата минута. При една контра - Брант изведе Хакими отдясно, мароканецът стреля в горния десен ъгъл - 0:1. Домакините не успяха да стигнат до гол, въпреки добрите положения, които се откриха пред Бюрки.

Славия бе по-активният отбор през второто полувреме и търсеше изравнително попадение, но така и не стигаше до чисти положения. Такива обаче имаше пред немците, но те си решиха мача едва в края. В 89-ата минута отново Ашраф Хакими бе точен и по този начин оформи крайния резултат.