Стадион: "Луминус Арена", Генк

Дата: 02.10.2019 г.

Час: 19:55

Съдия: Ищван Коваш (Румъния)

Генк и Наполи ще премерят сили в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Белгийците претърпяха истинска катастрофа на старта на кампанията си в турнира, след като загубиха с 6:2 гостуването си на Залцбург. Този мач можеше да завърши още по-лошо  за хората на Феличе Мацу, ако "биковете" не загубиха интерес към срещата след почивката. Утехата за Генк след пътуването до Австрия дойде с двата победни мача - единият в Купата, а другият в първенството на страната, където тимът има 14 точки от 9 срещи и е на 6-то място в таблицата за класиране.

Наполи започна по чудесен начин кампанията си в Шампионска лига, записвайки победа над европейския шампион Ливърпул, при това италианците постигнаха успеха, запазвайки суха вратата си от страховитото нападение на съперника. По ирония на съдбата автор на втория гол стана Фернандо Йоренте, който преди мача заяви, че иска да си отмъсти за загубения финал в Мадрид. След това Наполи взе скалпа на Лече в Апулия, а в междинния кръг ротациите на Карло Анчелоти се отразиха на резултата в срещата с Каляри - загуба с 1:0. През уикенда неаполитанци постигнаха много трудна победа над Бреша, което засега им осигурява четвърто място в таблицата за класиране, на 6 точки от лидера Интер.

Вратарят на Генк Вукович няма да играе заради травма.

Гостите са фаворити в двубоя - те вкараха голове във всичките с последни осем гостувания в Серия А, освен това два пъти пробиха защитата на европейския шампион. Домакините от своя страна са по-неопитни от съперника, а и като цяло "смърфовете" нямат това качество на състава като на "партенопеите". Генк обаче показа, че може да вкарва голове, така че нашето предложение е за над 2.5 попадения в срещата и победа за Наполи.

Прогноза: Генк - Наполи 1:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!