Байерн ще спечели гостуването си в Лондон

Стадион: "Тотнъм Стейдиъм“, Лондон
Дата: 01.10.2019 г.
Час: 22:00
Съдия: Клемен Турпен

Финалистът от последния сезон на Шампионска лига Тотнъм започна с фалстарт участието си в тазгодишното издание на турнира. Англичаните имаха аванс от два гола при гостуването си на Олимпиакос, но двубоят не излъчи победител за крайното 2:2. В 25-ата минута Кейн премина през Мериа в наказателното поле и бе повален за дузпа, която сам реализира за 1:0. Пет минути след това Бен Дейвис намери Лукас Моура на дъгата и той стреля в ъгъла на вратаря за 2:0. В 44-ата минута Валбуена изведе Поденс и той стреля ниско далеч от Лорис за 2:1. Втората част започна с отменен гол на Али в 49-ата минута поради засада. В 52-ата минута домакините спечелиха дузпа и така бе оформен крайният резултат.

Ло Селсо и Сесеньон са контузени за домакините.

Байерн Мюнхен стартира като първенец групата с Тотнъм и Олимпиакос, след като победи с 3:0 Цървена звезда с голове от Коман, Левандовски и Мюлер. В 34-ата минута днес Иван Перишич се справи добре с опеката си и центрира на втора греда за включилия се Коман и завършека му с плонж за 1:0. В 40-ата минута Коутиньо вкара, но попадението му не бе зачетено поради засада. В 65-ата минута от изключително положение Левандовски намери горната греда, което изглеждаше по-трудно от гола в случая. Нападателят обаче реализира в 80-ата минута, преди в 90-ата Мюлер да оформи и 3:0 след подаване на Алкантара.

Левандовски стана единственият играч, отбелязал гол в стартов мач от груповата фаза на Шампионска лига през последните четири сезона. Освен това за поляка попадението стана под номер 200 за Байерн във всички турнири. 31-годишният футболист имаше нужда от 249 мача, за да покори това постижение.

Горецка и Арп са контузени, а Перишич и Ернандес са под въпрос.

Прогноза: Тотнъм – Байерн Мюнхен 2:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!