Дортмунд изпусна Барса на старта в ШЛ

Борусия Дортмунд и Барселона завършиха наравно при резултат 0:0 на старта на Шампионска лига. Двубоят бе първи и за двата отбора, като след него те ще имат по една точка в своята група "F". През първата част най-доброто положение се откри пред Марко Ройс. В 25-ата минута той излезе сам срещу Марк-Андре тер Стеген, но вратарят спаси.

Втората част започна с невероятен шанс пред Луис Суарес, който в 47-ата минута пробва да надхитри Бюрки с удар в близкия му ъгъл, но швейцарецът парира. Може би най-интересната ситуация дойде в 57-ата минута, когато Санчо спечели дузпа за BVB, за нарушение на Нелсон Семедо в наказателното поле. Тер Стеген обаче хвана посоката на удара на Марко Ройс от бялата точка и двете нули на таблото се запазиха.

Малко след това в игра се появи Лео Меси, за когото това бе първи официален мач през новия сезон. До края обаче Юлиан Брант бе най-близо до гол, но нацели греда.