Интер и Славия Прага стартираха в ШЛ с равенство

Интер и Славия Прага завършиха наравно при резултат - 1:1 в първи мач от група F на Шампионската лига. През първата част повечето положения бяха за тима от Милано, но до гол така и не се стигна. След почивката двубоят стана още по-интересен, тъй като и чехите започнаха по-сериозно да поглеждат към вратата на съперника, а развръзката беше в последните 30 минути.

Нигерийският нападател Питър Олаинка откри резултата в 63-ата минута. Той първо проби отдясно и изведе влезлия като резерва Зелени. Ударът му бе отбит от Ханданович, но Олайинка при добавката прати топката в мрежата. В добавеното време Сесни стреля от фаул, топката се удари в гредата, но попадна у Николо Барела. Италианският национал стреля през купа от играчи и топката се озова в мрежата за 1:1.

По този начин Интер успя да се спаси от огромен резил на старта на Шампионска лига, мака че и равенството ще бъде прието доста негативно от феновете.