Румънци изхвърлиха Селтик от ШЛ

Румънският клуб ЧФР Клуж изхвърли Селтик от Шампионска лига след успех с 4:3 като гост в Шотландия в реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Така с общ резултат 5:4 румънците продължават напред за сметка на "детелините".

Определено по-интересно бе през втората част, тъй като преди почивката зрителите видяха само едно попадение, когато Чиприан Деак (27) се разписа за северните ни съседи. Второто полувреме заваляха голове. След само пет минути Джеймс Форест (51) изравни, а Одсън Едуард (61) даде аванс на “детелините". В 73-ата Билел Омрани от дузпа бе точен за 2:2.

120 секунди след това Райън Кристи даде аванс на домакините, но Омрани попари шотландците с втория си гол в срещата в 80-ата минута. Победата на ЧФР Клуж бе факт в седмата минута на допълнителното време, когато точен бе Джордже Тукудеан.