Лудогорец изхвърча рано от Шампионска лига

Лудогорец загуби и втория си мач срещу Ференцварош. Разградчани инкасираха втора поредна загуба от този съперник, този път с 2:3 на българска земя в среща реванш от първия предварителен кръг на Шампионска лига. Първият двубой между двата тима завърши 2:1 в полза на унгарците, които се класират напред за сметка на българския шампион.

Тази вечер отново бе за отбора на Ференцварош. Те вкараха два гола чрез Кхаратин (17) и Шкварка (21), а Георги Терзиев върна едно попадение в 24-ата минута. Малко преди това - в 22-ата минута Марселиньо нацели греда, а девет по-късно Якуб Шверчок пропусна дузпа.

След почивката продължи да бъде интересно. В 48-ата минута Яцек Горалски си отбеляза автогол. В 69-ата минута падна още един автогол, като този път Хайстер вкара топката в грешната врата, фиксирайки крайния резултат. В 81-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко след грубо влизане на Козмин Моци в центъра на терена, за което получи директен червен картон.

Така Лудогорец отпада от унгарския шампион за втора поредна година. През миналия сезон разградчани отстъпиха на МОЛ Види. Българският първенец обаче ще продължи с участието си във втория по сила турнир Лига Европа. Там разградчани ще имат за съперник във втория квалификационен кръг загубилия от двойката Валур (Исландия) – Марибор (Словакия).