Симеон Славчев и Карабах продължават напред в ШЛ

А. Франгов

Симеон Славчев влезна като резерва при домакинския успех на своя Карабах с 2:0 над Партизани (Тирана) в първия кръг от Шампионската лига. След нулево равенство в Албания преди седмица, азербайджанския шампион продължава напред в турнира и ще се изправи срещу ирландския Дъндолк.

Първото полувреме завърши без голове. В 51-а минута Филип Озобич откри резултата и той се запази почти до самия край на мача. Симеон Славчев замени голмайстора в 73-а минута и стабилизира представянето на тима във фаза защита. В четвъртата минута от продължението на срещата резервата Дани Кинтана удвои и реши категорично спора в полза на своя тим - 2:0 за Карабах в мача и като общ резултат.

Партизани (Тирана) ще продължи еврокампанията си в Лига Европа срещу молдовския Шериф.