Пашов и Арарат не успяха да преборят АИК

А. Франгов

Арарат-Армения загуби гостуването си на АИК с 3:1 и отпадна от Шампионската лига, въпреки домакинската си победа срещу шведския гранд седмица по-рано с 2:1. Пълни 90 минути за шампиона на Армения изигра българина Георги Пашов.

Първата част завърши без голове. В началото на второто полувреме домакините от АИК поведоха чрез Хенок Гойтом в 47-а минута. Само пет минути по-късно, Гойтом удвои головата си сметка и тази на отбора си - 2:0. Себастиан Ларсон направи резултата 3:0 след точно изпълнение от дузпа в 62-а минута.

Гостите от Ереван обаче се върнаха в мача и двубоя в 77-а минута чрез Кобиялко - 3:1. Така Пашов и компания се нуждаеха от само един гол за да отстранят именнития си съперник, но така и не успяха да го постигнат. Арарат ще продължи еврокампанията си в Лига Европа срещу Линкълн Ред Импс от Гибралтар. АИК пък ще се изправи срещу словенския Марибор в следващия кръг на Шампионската лига.