Лудогорец срещу Валета, ако отстрани Ференцварош

А. Франгов

Шампионът на Малта Валета ФК отрстрани люксембургския Ф91 Дюделанж в първия предварителен кръг на Шампионската лига. Така малтийците ще бъдат съперник на българския Лудогорец, ако разградчани успеят да отстранят Ференцварош утре (първата среща в Будапеща завърши 2:1 за унгарците).

Двата тима направиха 1:1 в столицата на Малта и при 3:3 общ резултат, с повече голове на чужд терен Валета продължава напред. Домакините поведоха в резултата чрез Фонтанела през първата част. Гол на Марио Покар за госитите в 51-а минута не бе достатъчен и въпреки второто поредно равенство, двата гола седмица по-рано в Люксембург класираха Валета напред.

Българинът Едисон Йорданов напусна Дюделанж през пролетта след успешната кампания на тима в Лига Европа през миналата есен.