Ференцварош спечели първия мач, Лудогорец стигна само до гол на чужд терен

Ференцварош се наложи над Лудогорец с 2:1 в мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Срещата на "Групама Арена" бе наблюдавана от близо 20 000 души, които направиха страхотна атмосфера.

След шест минути игра домакините откриха резултата. При едно центриране отдясно Токмак Нгуен изпревари Икоко и с плонж се разписа във вратата на българския страж. След половин час игра разградчани изравниха. Домакините сгрешиха в отбрана, което позволи на Битон да намери Чибота, който стреля. Вратарят изби удара му, но топката попадна у Шверчок, който на празна врата нямаше как да сбърка - 1:1 и важен гол на чужд терен.

В 62-ата минута гол за домакините бе отменен заради засада. Три минути по-късно те стигнаха до нов гол, който този път беше зачетен. Токмак напредна по левия фланг и подаде към Зубков, който бе оставен непокрит в наказателното поле и със силен удар разстреля Илиев, фиксирайки крайния резултат.

Така Ференцварош стигна до победа преди реванша в България, но пък Лудогорец стигна до гол на чужд терен.