Барселона направи три важни крачки към финала (видео)

Барселона записа успех над гостуващия Ливърпул с класическото 3:0 в страхотен първи мач от 1/2-финалите в Шампионската лига. Очаквано двата тима хвърлиха много усилия, като англичаните могат да съжаляват, че не стигнаха поне до гол, но днес не им беше ден.

Луис Суарес бе много активен през първата част и лично той откри резултата в 26-ата минута. Алба даде страхотен пас, а бившият играч на Ливърпул се шмугна между бранителите и изпревари Алисон с шпагат, за да промуши топката в мрежата за 1:0.

След почивката "червените" (играли днес с резервните си бели екипи) имаха три отлични положения за изравнителен гол, но Тер Стеген показа страхотни умения и не допусна съперника да стигне до гол на чужд терен. И когато всички очакваха мърсисайдци да стигнат до гол, Лео Меси изригна на два пъти.

Суперзвездата на Барса удвои в 75-ата. Аржентинецът подаде към Сержи Роберо, той към Луис Суарес, а той насочи с коляно към напречната греда. Притичалият Лео  обаче при добавката бе точен. В 81-ата минута Меси вкара страхотен гол от фаул за 3:0.

В следващата атака Ливърпул отново бе близо до гола на чужд терен, но първо топката бе изчистена от голлинията на каталунците, а при добавката Салах нацели гредата. До края имаше още интересни положения, но до нов гол не се стигна. Така Барселона стигна до комфортен аванс преди реванша на "Анфийлд".