Ливърпул отново подчини Порто и отива на полуфиналите (видео)

Ливърпул записа нова победа над Порто. Този път мърсисайдци се наложиха с 4:1 като гости и така с общ резултат - 6:1 от двете срещи се класират за полуфиналите в турнира Шампионска лига. "Червените" не си дадоха много зор за днешния успех, като в почти всеки удар им беше гол. Големите звезди на англичаните успяха да се разпишат тази вечер срещу "драконите".

Някаква интрига може би имаше до 28-ата минута, когато Садио Мане даде аванс на гостите.  Голът беше зачетен след намесата на системата ВАР, защото имаше съмнения за засада, но такава нямаше. След почивката изглеждаше, че мачът просто ще се доиграва, но в крайна сметка започнаха да валят голове.

В 65-ата минута Мохамед Салах вкара втори гол при втория удар в очертанията на вратата, пазена от Икер Касийяс. В 69-ата минута Милитао намали, а в 77-ата минута Фирмино покачи на 3:1. Пет минути преди края и Ван Дайк се разписа с глава, след като Пепе не се намеси и остави холандецът да прати топката в мрежата.

Така Ливърпул ще играе срещу Барселона в следващата фаза.