Алегри: Аякс играе класен футбол

Старши-треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри обобщи мача от 1/4 -финалите на Шампионска лига с Аякс, който завърши с победа 2:1 за холандците и доведе до отпадането на торинци от турнира.

"Съперникът заслужаваше да спечели, особено с играта си през второто полувреме. Те имаха малко късмет с изравнителния гол през първото полувреме, но след почивката играха наистина страхотно.

Аякс играе страхотен футбол, този отбор има добри играчи, това не са момчета за бой. Как могат да бъдат бити след петте гола, отбелязани срещу Реал Мадрид? Няма да кажа, че това е най-лошото ни отпадане от турнира. Ювентус винаги има една цел - да печели навсякъде. Понякога се полуава да стигнеш до финала, понякога не", заяви Алегри.