Аякс и Юве оставиха интригата за реванша (видео)

Аякс и Ювентус завъриха наравно при резултат - 1:1 в първи мач от четвъртфиналните сблъсъци в Шампионската лига. Двубоят на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам бе доста интересен и предложи емоции на феновете.

Резултатът откри Кристиано Роналдо с глава в края на първото полувреме. Португалецът подаде наляво към Жоао Кансело, който напредна и центрира в наказателното поле, където CR7 плонжира и заби топката с глава в мрежата на Аякс.

Само 30 секунди след почивката Нерес изравни. Той влезе в наказателното поле и през двама защитници стреля в далечния ъгъл на вратата на Счесни за 1:1.

В 52-ата минута се стигна до дискусионна ситуация в наказателното поле на Аякс, след като Родриго Бентанкур беше повален, но реферът дори не се допита до ВАР. В 85-ата минута Дъглас Коща проби самостоятелно отдясно, стреля по земя покрай вратаря Онана, но топката срещна далечната греда.