Барса взе малък аванс преди реванша с Юнайтед (видео)

Барселона се наложи с минималното 1:0 като гост на Манчестър Юнайтед в първа битка от 1/4-финалите в Шампионската лига.

Единственото попадение падна в 12-ата минута, когато Люк Шоу си отбеляза автогол. Меси центрира към Суарес, който насочи с глава, топката се отклони леко от Люк Шоу и влезе в мрежата. Първоначално страничният рефер беше вдигнал засада, но след консултация с ВАР съдията правилно зачете попадението.

В 28-ата Крис Смолинг отнесе Лео Меси в спор за висока топка, като аржентинецът трябваше да напусне временно терена с кръв от носа и от левия клепач. След кратка медицинска намеса Лео се завърна на игрището.

След почивката положения имаше и пред двете врати, като едно от най-интересните бе в 65-ата минута. Нелсон Семедо изведе брилянтно Луис Суарес, който сам серщу вратаря реши да стреля без колебание, но го направи покрай близката греда. До края Де Хеа се намеси с няколко добри изяви и в крайна сметка до нов гол не се стигна.