Гуардиола: Съчувствам на Тедеско

Мениджърът  на Манчестър Сити Пеп Гуардиола  даде коментар след мача с Шалке 04 от осминафиналите на Шампионска лига. Напомняме, че "гражданите" отнесоха съперника си със 7:0 и се класираха за следващия етап на турнира с общ резултат 10:2.

"Разбира се, аз съчувствам на Доменико (Тедеско, наставникът на Шалке04) заради ситуацията, в която се намира. Винаги е неприятно.

Бяхме невероятно добри през второто полувреме, играхме бързо, имахме динамика, преходи и в крайна сметка вкарахме седем гола.

Хареса ми играта на Сане след първия гол. Преди това, в първите 20 минути, той не беше достатъчно агресивен. Харесва ми, когато той тича, играе агресивно.

Искам да похваля Данило, той бе невероятен. Сложихме го на левия фланг на защитата - той не се оплаква, на десния - не се оплаква, в опорната зона в последните минути във финала срещу Челси - не се оплаква. Сега той игра като централен защитник - и не се оплаква", заяви Гуардиола.