Ювентус се справи с Реал в Торино

А. Франгов

В Група Н в Шампионската Лига Ювентус победи като домакин Реал (Мадрид) с 2:1. По-рано днес Зенит (Ст.Петербург) и БАТЕ (Борисов) завършиха при резултат 1:1.

Още в 5-та минута, след хубаво двойно подаване с Амаури живата легенда на „старата госпожа" Алесандро Дел Пиеро откри резултата със силен шут от около 20 метра. Така на полувремето резултата бе 1:0 за Юве. Още в началото на второто полувреме „бианконерите" удвоиха преднината си, след красив гол на Амаури с глава. Павел Недвед асистира на бразилеца за гола. В 65-та минута Рууд Ван Нистелрой върна надеждите на Реал, но до четвърти гол в мача така и не се стигна.

След победата си Ювентус води временното класиране в Група Н със 7 точки. Втори е отборът на Реал с 6, а трети се нарежда екзекуторът на Левски БАТЕ (Борисов) с 2 точки. Зенит е на дъното с само с 1 точка от три мача.

ЮВЕНТУС - РЕАЛ М 2:1
1:0 Дел Пиеро (5)
2:0 Амаури (47)
2:1 Нистелрой (65)