Дортмунд спечели групата, след победа и грешна стъпка на Атлетико (видео)

Борусия Дортмунд победи Монако с 2:0 като гост в двубой от група "А"на Шампионската лига, игран на стадион "Стад Луи II". Герой за лидера в Бундеслигата стана Рафаел Герейро, който реализира и двете попадения. След четвърт час игра Рафаел Герейро получи подаване от Максимилиан Филип и завърши многоходовата атака на своите с удар в опразнената врата. Отново той бе точен в 88-ата минута, с което фиксира крайния резултат.

По този начин Борусия Дортмунд събра 13 точки и спечели групата. Същият актив от точки има и Атлетико Мадрид. Монако е на дъното с една точка.

В другата среща Брюж и Атлетико не успяха да си отбележат гол, завършвайки 0:0. Положенията имаше и пред двете врати, но в крайна сметка до попадение така и не се стигна.