Порто и Шалке с победи в своята група, Галатасарай отива в ЛЕ (видео)

Порто спечели с 3:2 гостуването си на Галатасарай в среща от груповата фаза на Шампионска лига. Така двубоят завърши радостно и за двата съперника - "драконите" спечелиха групата си, а турците се прехвърлиха в елиминациите на Лига Европа. По същото време Шалке 04 надви Локомотив Москва, което донесе спокойствие на тима на Фатих Терим.

В Истанбул голям мач изнесе бившето крило на Левски Гари Родригес, който се раздаде и създаде много опасности пред Икер Касийяс.  В 17-ата минута Фелипе засече с глава центриране от фаул и откри резултата. В 42-ата минута Марега направи 2:0 за гостите, разписвайки се от спорна дузпа. Последва 11-метров наказателен удар и за Галатасарай. Зад топката застана Фегули и резултатът бе намален. В 57-ата минута точен бе и Оливейра, а в 65-ата Дердьок оформи крайния резултат.