Локо Москва изхвърли Галатасарай от ШЛ (видео)

Локомотив Москва победи гостуващия Галатасарай с 2:0 в среща от петия кръг на група "D“. Така и двата тима вече нямат шансове за 1/8-финалите в Шампионската лига, а ще се борят за третата позиция, даваща права на продължаване към 1/16-финалите в Лига Европа. До преди двубоя турският гранд все още имаше някакви шансове да продължи напред в ШЛ.

"Железничарите“ бяха близо до гол още в 4-ата минута, но Фьодор Смолов нацели гредата. Те успяха да поведат едва в края на първата част, когато Гжегож Криховяк (43) се разписа след асистенция на Джеферсон Фарфан.

Малко след почивката Владислав Игнатиев (54) удвои аванса на домакините. В 76-ата топката попадна за трети път в мрежата на Галатасарай, но бе отсъдена засада.

След първата си победа Локо Москва остава последен с 3 точки, но на една зад Галатасарай. Лидерът Порто приема Шалке 04 в другата среща от групата.