Атлетико с очаквана победа над Монако (видео)

Атлетико Мадрид се наложи с 2:0 над Монако на своя стадион "Wanda Metropolitano" в мач от Група “А" на Шампионската лига. Домакините излязоха напред в резултата след около 120 секунди игра след щастлив рикошет и автогол на Беноа Бадиашил след удар на Коке.

В 24-ата минута Антоан Гризман бе точен за 2:0. Французинът направи добра комбинация с Анхел Корея и с техничен удар от близко разстояние преодоля Беналио, фиксирайки крайния резултат.

В 82-ата минута Стефан Савич получи червен картон и испанците доиграха двубоя с човек по-малко. Изгонването на Савич бе съпроводено и с дузпа, която обаче бе пропусната от бившия любимец на феновете на Атлети Радамел Фалкао.

“Дюшекчиите" събраха 12 точки и временно се изкачиха на първо място в класирането в групата, като си гарантираха и място на осминафиналите. Воденият от Тиери Анри тим на Монако пък остава на последната четвърта позиция с едва една точка