Намиращият се в криза Байерн громи в ШЛ (видео)

Байерн си гарантира място в директните елиминации на Шампионската лига. Тази вечер "баварците" се наложиха без никакви проблеми над португалския Бенфика с 5:1 на своя "Алианц Арена". Това стана в среща от Група "Е" на най-комерсиалния турнир.

Още 13-ата минута се оказа фатална за гостите, тъй като тогава падна първото попадение в срещата, което бе дело на Робен. Отново той бе точен в 30-ата минута, а шест след това Левандовски направи резултата класически. Фернандеш върна един гол за гостите секунди след началото на второто полувреме, но Левандовски се отчете с втория си гол в мача в 51-ата минута. В 76-ата минута Рибери оформи крайния резултат в полза на Байерн.

Така само кръг преди края на мачовете в групите на надпреварата - Байерн са лидери с актив от 13 точки и имат 2 пред втория в таблицата Аякс.