Аякс се наложи над АЕК в Атина, грозни сцени по трибуните белязаха мача (видео)

Аякс спечели с 2:0 гостуването си на АЕК Атина в мач от петия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Двубоят бе без особено значение за холандците, но преди него гърците имаха шанс за третото място.

За жалост срещата ще се запомни повече с грозните сцени по трибуните. Ултраси на домакините хвърлиха по тези на гостите сигнални ракети, димки и бензинова бомба. Десетки запалянковци на Аякс пострадаха.

На терена първата част бе доста скучна, а след почивката паднаха двете попадения. Гостите откриха в 64-ата минута. Марко Ливая игра с ръка в наказателното поле, за което получи втори жълт и бе изгонен, а Душан Тадич реализира отсъдената дузпа. Аякс се възползва от численото си превъзходство и осем минути по-късно многоходова акция на тима завърши с ново попадение за Душан Тадич.

Така четирикратните европейски шампиони временно окупираха върха в тази група, преди Байерн - Бенфика. АЕК Атина пък отпада от евротурнирите и очаква тежко наказание от УЕФА.