Стадион: "Сигнал Идуна Парк“, Дортмунд
Дата: 28.11.2018 г.
Час: 22:00
Съдия: Гедиминас Мажейка

Атлетико Мадрид победи Борусия Дортмунд с 2:0 и направи огромна крачка към класиране на осминафинал в Шампионската лига. Домакините вкараха две от многобройните голови положения, които създадоха. Германците привидно владееха инициативата, но техните нападатели бяха изцяло неутрализирани. "Дюшекчиите“ станаха и първият отбор, който нанася загуба на BVB в официален мач през този сезон.

В 33-та минута Корея напредна отдясно и върна топката към дузпата. Саул Нигес стреля и топката влезе във вратата на Бюрки въпреки опита на Акнаджи да изчисти. 10 минути преди края Гризман сложи точка на спора, фиксирайки крайния резултат в този мач.

Двата отбора се изравниха на върха в класирането с по 9 точки, но играчите на Лусиен Фавър запазиха лидерската си позиция, тъй като са с по-добри показатели спрямо "лос колочонерос“.

Отсъстващ за вестфалци е единствено Шмелцер.

Отборът на Монако преживя кошмарна вечер и в Шампионската лига. Селекцията на Тиери Анри отново демонстрира, че се намира в трагична форма, след като падна тежко у дома с 0:4 от ФК Брюж. Нещата на "Луи II" бяха решени още през първото полувреме, когато два гола на Ханс Ванакен (12' и 17' - от дузпа) и Уесли (24') свалиха ниско гарда на съперника. Пет минути преди края на срещата капитанът Рууд Вормер оформи крайния резултат, носейки първа победа на ФК Брюж в турнира от 2005 година насам.

Белгийският първенец е не 3-то място в класирането и има 4 точки. За тежката визита в Дортмунд треньорът Иван Леко не може да разчита на Восен, а под въпрос са Байе и Влетинк.

Прогноза: Борусия Дортмунд – ФК Брюж 3:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!