Стадион: "Уанда Метрополитано“, Мадрид
Дата: 28.11.2018 г.
Час: 19:55
Съдия: Матиас Гестраниус

Атлетико Мадрид победи Борусия Дортмунд с 2:0 и направи огромна крачка към класиране на осминафинал в Шампионската лига. Домакините вкараха две от многобройните голови положения, които създадоха.

В 33-та минута Корея напредна отдясно и върна топката към дузпата. Саул Нигес стреля и топката влезе във вратата на Бюрки въпреки опита на Акнаджи да изчисти. 10 минути преди края Гризман сложи точка на спора, фиксирайки крайния резултат в този мач.

Така Атлетико се изравни на върха с "жълто-черните“, но хората на Диего Симеоне са с по-лоши показатели от Борусия. Въпреки това, шансовете за "лос колочонерос“ да завършат на лидерската позиция в крайното класиране са немалки.

Отборът на Монако преживя кошмарна вечер и в Шампионската лига. Селекцията на Тиери Анри отново демонстрира, че се намира в трагична форма, след като падна тежко у дома с 0:4 от ФК Брюж. Нещата на "Луи II" бяха решени още през първото полувреме, когато съперникът водеше с 0:3, а в края добави още един гол.

За Монако остава да играе само и единствено за честта си и да съсредоточи своите изяви във френската Лига 1, където клубът се намира в зоната на изпадащите.

Лазаретът на "монегаските“ е пълен и в него са Глик, Ахолу, Мбула, Раджи, Траоре и Туре. Субашич е под въпрос.

Прогноза: Атлетико Мадрид – Монако 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!