Байерн не си даде много зор за победа над АЕК, Бенфика и Аякс поделиха по точка (видео)

Байерн Мюнхен победи с 2:0 АЕК Атина в четвъртия си мач от Група “Е" на Шампионската лига. Автор на двете попадения в срещата стана Роберт Левандовски. Полякът откри резултата, разписвайки се от дузпа в средата на първата част. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Кочиш срещу тарана на баварците.

Двайсетина минути преди края отново Лева се разписа и по този начин напълно уби интригата. Баварците не оставиха съмнение, че са значително по-класният тим на терена, въпреки че отново не показаха много силна игра, като единствено добрите намеси на няколко пъти на стража на гърците Василис Баркас предотвратиха резултатът да набъбне още повече.

С успеха си днес германците до голяма степен си подпечатаха преминаването към елиминационната фаза. За да бъде това факт на 100%, Байерн се нуждае от една точка в оставащите два мача.

В другата среща от тази група Бенфика и Аякс завършиха при резултат - 1:1. Жонас (29) откри резултата, но Тадич (61) донесе точката на своя тим.