Порто едноличен лидер след победа и грешна стъпка на Шалке

Порто се наложи с 3:1 при визитата си на Локомотив Москва в среща от груповата фаза на Шампионска лига. Марега откри резултата в 26-ата минута, разписвайки се от дузпа. Десет минути след това Ерера удвои, но Миранчук върна интригата доста бързо, след като се разписа в 38-ата минута. Точка на спора сложи Корона, който фиксира крайния резултат, разписвайки се веднага след почивката. Ситуацията за Локомотив Москва съвсем се усложни в 76-ата минута. Домакините останаха с човек по-малко заради директния червен картон на грузинеца Соломон Квирквелия.

В другия мач от тази група Галатасарай и Шалке 04 не успяха да излъчат победител, завършвайки наравно - 0:0. Двубоят бе равностоен, като положения имаше и пред двете врати. Бреел Емболо дори успя да вкара топката в мрежата на Галатасдарай в 58-ата минута, но голът не бе зачетен заради засада. Така Порто вече е едноличен лидер със седем точки. Шалке е втори с 5 пункта, а турският тим има 4 точки в актива си. Локо Москва няма точки и е на последна позиция.