Сити с лесна победа, Хофе спаси точката срещу Лион (видео)

Манчестър Сити записа лесен успех с 3:0 над Шахтьор в Украйна в среща от група "F" на Шампионската лига. Головете на "Донбас Арена" реализираха Давид Силва (30), Аймерик Лапорте (35) и Бернардо Силва (70). С тази победа англичаните вече имат шест точки, докато Шахтьор е с две. Като цяло Сити тотално доминира и заслужено си взе мача, като дори можеше да спечели с доста по-убедителен резултата. От своя страна украинците разочароваха и с нищо не показаха, че заслужават да вземат нещо от тази среща.

В другия двубой от тази група - Хофенхайм и Лион завършиха наравно - 3:3. Траоре даде аванс на гостите с гол в 27-ата минута. Само три по-късно Крамарич възстанови равенството. Крамарич вкара за 2:1 в 47-ата минута, а Алваро в 59-ата върна двубоя в стартова позиция - 2:2. Депай вкара за гостите в 67-ата минута, но в самия край на мача Джоелинтон успя да спаси точката Хофе.