Без победител в голямото дерби в група А

Стадион: "Сигнал Идуна Парк“, Дортмунд
Дата: 24.10.2018 г.
Час: 22:00
Съдия: Антъни Тейлър

В един от най-интригуващите мачове от третия кръг на груповата фаза на Шампионската лига един срещу друг се изправят фаворитите в група "А“ – Борусия Дортмунд и Атлетико Мадрид.

Двата отбора вече са били в една група от най-престижния турнира, като това бе през сезон 1996/97. Тогава "жълто-черните“ спечелиха визитата си в Мадрид с 1:0, а ответния двубой "дюшекчиите“ си тръгнаха с трите точки от Дортмунд след успех с 2:1. Интересен факт е, че впоследствие Борусия спечели единствения си до момента трофей от Шампионската лига, когато на финала в Мюнхен срази Ювентус с 3:1.

Иначе Борусия победи Монако с 3:0 в във втория си двубой от група "А". "Жълто-черните" откриха резултата малко след почивката, когато Санчо изведе Ларсен на добра позиция и датчанинът не сбърка. В средата на втората част Пако Алкасер пропусна дузпа. Малко след това испанският играч се реваншира още при следващата си възможност, получавайки подаване от Ройс. В 92-ата минута Ройс сложи точка на спора, фиксирайки крайния резултат. Така Борусия Дортмунд събра 6 точки и е лидер във временното подреждане.

За предстоящия двубой треньорът на домакините Лусиен Фавър не може да разчита на Аканджи, Шмелцер и Толян.

След като се наложи с 2:1 над Монако в първия си мач от надпреварата, във втория си двубой Атлетико Мадрид победи със същия резултат у дома и състава на ФК Брюж. Гризман откри резултата в 28-ата минута, а Грьоневелд изравни в 39-ата. Отново Гризман бе точен, като това попадение падна в 67-ата минута. Благодарение на френския национал "лос колочонерос“ продължават да са с еднакъв актив с предстоящия съперник.

За тежката визита в Дортмунд Диего Симеоне може да разчита на всички свои играчи.

Прогноза: Борусия Дортмунд – Атлетико Мадрид 1:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!