Класика за Дортмунд, трудна победа за Атлетико (видео)

Борусия Дортмунд победи Монако с 3:0 в двубой от група "А"на Шампионската лига, игран на "Сигнал Идуна Парк".

"Жълто-черните" откриха резултата малко след почивката, когато Джейдън Санчо изведе Якоб Бруун Ларсен на добра позиция и датчанинът не сбърка. В средата на втората част Пако Алкасер пропусна дузпа. Малко след това испанският играч се реваншира още при следващата си възможност, получавайки подаване от Ройс. В 92-ата минута Марко Ройс сложи точка на спора, фиксирайки крайния резултат.

Така Борусия Дортмунд събра 6 точки, колкото има и вторият Атлетико Мадрид. Монако е на дъното без спечелена точка.

В другата среща, от тази група, Атлетико Мадрид се наложи над Брюж с 2:1. Гризман откри резултата в 28-ата минута, а Грьоневелд изравни в 39-ата. Отново Гризман бе точен, като това попадение падна в 67-ата минута.